Фахівцями диспансеру проводиться запис електрокардіограм (ЕКГ) – у спокої з записом на вдосі, при необхідності з ритмограмою (більш тривалий запис на більшій швидкості), додатковими відведеннями (за Небом, Слопаком, V7-V9);

  • ЕКГ після 20 присідань чи 1 км ходьби;
  • ЕКГ з використанням ліків (фармакологічні проби).

Проводиться постановка реєстраторів добового моніторування ЕКГ, артеріального тиску та аналіз отриманих даних. Добове (амбулаторне чи холтерівське) моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ) – це тривала реєстрація електрокардіограми в умовах повсякденної активності пацієнта протягом 24 або 48 годинного запису ЕКГ, що дає можливість виявити переважно порушення ритму та провідності. Оцінити зв`язок аритмій та клінічної симптоматики, у тому числі з втратою свідомості. Зареєструвати моменти виявлення та припинення приступів, провести диференціальну діагностику, здійснити кількісну та якісну оцінку змін, важливу для стратифікації ризику, встановити залежність виникнення аритмій від недостатності коронарного кровопостачання. Оцінити функціонування імплантованих пристроїв: електрокадіостимуляторів та кардіовертерів-дефібриляторів.

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) – метод, який використовується для виявлення гіпертензії “білого халату”, резистентної артеріальної гіпертензії (АГ), АГ з епізодичними підскоками артеріального тиску, епізодів гіпотонії або вегетативних порушень при прийомі антигіпертензивних препаратів, оцінки коливань АТ протягом ночі, також оцінки ступеня тяжкості АГ (за рівнем АТ) та контролю за лікуванням. Постановка апарату проводиться вранці з підбором манжети відповідно до діаметра плеча пацієнта з програмуванням інтервалів вимірів 15 хв. вдень та 30 хв. вночі.

Інформація для пацієнтів Підготовка до функціональних обстежень

Функціональні обстеженняПідготовка
Добовий моніторинг артеріального тиску (АТ) Спеціальної підготовки не потребує.Одним з головних переваг ДМАТ є можливість реєстрації АТ під час сну
Добовий моніторинг ЕКГ (Холтер-ЕКГ) Спеціальної підготовки не потребує.При проведенні дослідження пацієнт веде щоденник, у який вносяться дані про характер виконуваного пацієнтом навантаження й про суб’єктивні неприємні відчуття хворого (болю в області серця, задишка, перебої, серцебиття й ін..) із вказівкою точного часу їхнього виникнення.
Фармакологічні проби:
Атропінова пробаПідготовка така ж сама, як і для діагностичної ВЕМ
Калій-обзіданова пробаНатще. При собі мати молоко.
КапіляроскопіяОбов’язкова умова – відсутність манікюру і наявність неушкодженого нігтьового ложа.
Спірометрія комп’ютернаНе приймати медикаменти, не палити за 4 години до обстеження
Черезстравохідна електрокардіостимуляція (ЧСтЕКС) Зранку не приймати медикаменти, які можуть вплинути на результат проби. На обстеження приходити натщесерце (не їсти і не пити). Перед обстеженням пройти ЕхоКс (мати протокол).